Çadırımızı Nasıl Aldık?

Şuradan okuyabileceğiniz ilk kampımızı arkadaşımızdan ödünç aldığımız çadırla yaptıktan sonra kendimizi Decathlon’a atıp çadırlara bakmaya başladık.

Azıcık rahatımıza düşkün olduğumuzdan, en kolay kurulanlar ile daracık olmayanlara bakmaya başladık. O esnada mağaza içerisinde bir tanıtım aktivitesine denk geldik ve iki saniyede açılan, bir o kadar da hızlı toplanabilen şu çadırı gördük.

çadır

Aradığımız bu dedik, 2 kişi için olan XL modelini alıverdik.

Memnun muyuz? Evet.

İçi pek geniş. Zamanla keşfettiğimiz gözleri, içeriden açılan havalandırması (o ip bir işe yarıyormuş), çift katlı tentesi, iç ve dış kapıları olması pek sevdiğimiz taraflarından. Çift kişilik şişme yatağı koyduğumuzda kenarlarda eşyalar için de yer kalıyor. Tavanı fazla yüksek olmasa da klostrofobik değil. Bir de gerçekten iki saniyede kurulup çok kolay kaldırılıyor. Çok mu önemli demeyin, hafta sonu programlarında ya da sık sık yer değiştirdiğiniz seyahatlerde bu özellik oldukça teşvik edici. Etraftakiler direkleri birbirine takmaya çalışırken biz yerleşmiş, çayımızı içerek kampın tadını çıkarmaya başlamış oluyoruz.

ç

Küçük bir not; çadır 5 kg civarında ve kapalı hali oldukça hacimli. Araba ile gidilen kamplar için ideal, ancak uzun mesafe taşıyacaksınız daha hafif ve küçük versiyonları tercih edin.

Reklamlar