Kamp Yapmaya Nasıl Başladık?

Kurs için aldığımız gitarı dekor, spor için aldığımız dambılları kapı tutacağı olarak kullandıktan sonra çadır alma konusunda pek ihtiyatlıydık. Kamp fikri aklımıza düştüğünde arkadaşımızın çadırını ödünç alıp bir deneyelim, seversek söyleriz dedik. Nitekim ilk görüşte aşık olduk. Oysa kurduğum ilk cümle “ay ben orda yatamam” olmuştu. Heyhat, doğa nelere kadir.

İlk kamp yerimiz olarak pek sevdiğimiz Bozcaada’yı seçtik. Mevsimlerden ilkbahar. Ada’nın rüzgarı meşhur, üşümekten ‘biraz’ endişelendiğimiz için evde yatak yorgan ne varsa attık bagaja. Evet, ilk kampımızdaki ekipmanımız sadece çadırdı. Kımp yıpmık çık pıhılı diyenlere selam.

2014-04-26 14.21.04

10. dakikasında Seren

Adanın tek kamp alanı olan, ismi de şaşırmayacağınız üzere Ada Camping olan mükemmel manzaralı yeri Ayazma yoluna Sulubahçe mevkiinden giderken Eski Kule yolunda hemen solunuzda göreceksiniz. Zaten küçücük yer, kaybolsanız da ikinci turda buluyorsunuz (kaybolduğumuz çok belli oldu mu?). Gittiğimizde kimsecikler yoktu, manzaralardan manzara beğendik. Hava erken karardığı için çadırımızı kurduk, yatağımızı hazırladık. Günümüzün kalanını Ada’ın merkezinde geçirsek de, akşamüzeri Çamlıbağ’dan aldığımız şarabımız ve peynirimizle çadırımızın yanıbaşına döndük. Etrafta hiçkimse olmamasının güzelliği, hiç ışık da yok ve yıldızlar muhteşem. Karalahna etkisini göstermeye başladıktan sonra evimizdeymişçesine rahat bir uykuya daldık.

İtiraf1: Uykuya rahat dalmanın en büyük etkeni bir şişe Karalahna idi. Issız bir kamp yerinde, etrafta kurtlar kuşların  sesleri duyulurken endişeleniyor insan.

İtiraf2: Sabaha karşı soğuk oldu, biraz üşüdük. Nisan ayının Bozcaada’sı…

Sabah erken uyandık haliyle. Ki bu özellik kampın en sevdiğimiz yanlarından olacak daha sonra (buradaki sevgi sadece birimize aittir belki de, kim bilir). Kamp alanı henüz açıldığı ve yenilenmeye çalışıldığı için kahvaltı yoktu. Çadır için yanlış hatırlamıyorsam 30 TL gibi bir rakam ödedik ve merkezin yolunu tuttuk. Kahvaltıydı, çınar altıydı, akşam rakı balığıydı derken hafta sonunu bitirip dönüş yoluna koyulduk.

2014-04-27 12.21.02

Ada’nın en şirin mekanlarından ‘Bakkal’

İlk kampımızın ardından neye karar verdik?

Hava koşullarına biraz daha dikkat etmeye ve üşümemeye.

Birer sandalye almaya, yerde oturmak yorucu olabiliyor.

Üstünde yatmak için yorgandan daha rahat bir şey almaya, mesela şişme yatak.

Ve kendimizi doğaya bırakmaya.

Biz bu işi çok sevdik.

Reklamlar