Kaş Yolunda – Gizlikent Şelalesi

Kabaktan Kaş’a gitmek üzere yola çıktık. Bir virajın arkasından çıkıveren masmavi deniz ve yol kenarına dizilmiş yemyeşil ağaçlarla bu yol favorilerimizden oldu. Tabi ki yemek yiyebileceğimiz muhteşem yerler görmemizin etkisi de yadsınamaz..

Yolda Saklıkent Kanyonu tabelası gördük ve neden gitmeyelim ki dedik. Bir gün önce Kabak’ta yakalandığımız yağmur esnasında, kanyonda yürüyüşe katılan bir turistin öldüğünü öğrenip oldukça üzülmüştük, neyse ki hava günlük güneşlikti. Ama kanyon girişine vardığımızda güvenlik ve inceleme sebebiyle kapalı olduğunu gördük. Dönerken Gizlikent Şelalesi tabelası görüp bir de orayı denemeye karar verdik. Gizlikent bu tabeladan yaklaşık 5 km sonra karşınıza çıkıyor, Fethiye’nin tek şelalesi. Girişe 3 TL gibi bir ücret verdik, isterseniz yürüyüş için giriş kısmından deniz ayakkabısı kiralayabiliyorsunuz. 250 metrelik dedikleri, ancak yarım saatte yürüyebildiğimiz için bize birkaç kilometre gibi gelen kanyon boyunca sarkıtlar, değişik bitkiler ve renkli uçan şeylerle karşılaştık. Orta zorlukta deniyor kanyon için, ancak çocuklar da rahatlıkla yürüyebiliyor. Sadece suyun yükseldiği birkaç noktada dikkat etmek gerekli. Yürüyüşün ardından vardığımız şelalenin pek büyük olduğu söylenemez, ama metrelerce yukarıdan dökülen buz gibi suyun altında olmak çok güzel bir histi. Bunu yapabilmek için çanta, telefon gibi eşyalarınızı yanınıza almamamınızı öneriyoruz.

Dönüş yolundan sonra bir yorgunluk çayı içelim dedik. (foto) Çıkışta birşeyler atıştırabileceğiniz otantik ve oldukça güzel manzaralı bir yer de mevcut, fiyatlar uygun görünüyordu.

Kısa bir kanyon yürüyüşü molasının ardından (kendisi en cool molamız olur) kollarını açmış bizi bekleyen Kaş’a doğru devam ettik yolumuza.

Reklamlar